| Gilgalad a întrebat:

La ce este bun Tuneup utilities? Va rog recomandati-mi un program bun pentru imbunatatirea vitezei calculatorului, si pentru grafica si tot.

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

TuneUp Utilities - este utilitar foarte eficient pentru imbunatatirea performantelor calculatorului.
Tunning-ul in Windows poate fi foarte usor, dar doar cu TuneUp Utilities. Programul permite transformarea sistemului in unul mai rapid, mai confortabil si mai sigur in doar cateva minute. Pachetul combina functii complete pentru optimizarea sistemului, configurare, curatare si mentinere, totul intr-o interfata moderna. TuneUp Utilities poate sa imbunatateasca viteza sistemului dumneavoastra de operare Windows, il face mult mai confortabil si mai sigur doar la cateva clicuri distanta, toate modificarile facute sunt complet sigure, deoarece toate schimbarile sunt monitorizate de TuneUp Rescue Center si se pot readuce oricand in starea initiala. Toate modulele pot fi accesate intr-o interfata care le divizeaza in 6 categorii.
TuneUp Utilities este un utilitar care extinde capacitatea sistemului, facandu-l sa ruleze mai rapid, mai securizat.

La fel de bun este si Advanced System Care Pro - este un program foarte bun de la Iobit, de optimizare si intretinere al PC-ului. Cu ajutorul lui poti creste performanta PC-ului astfel acesta se va misca mult mai rapid. Programul elimina fara nici o problema programele spion, curata registru, sterge istoricul navigarii pe Web, defragmenteaza discul, sterge fisierele inutile, optimizeaza sistemul cu un singur clik si nu numai. Sub secţiunea utilitati se pot administra mai multe instrumente, care sunt similare cu plug-in-urile, pentru alte domenii de optimizare şi teste de diagnostic etc.

Bafta!