| mm2778 a întrebat:

La metin2 ro cum fac altii de au iteme +9? care e secretul? stiim foarte bine ca fieraru mai nou esueaza de la +3... funda

Răspuns Câştigător
| xXxAggReSSiVeEmOxXx a răspuns:

Cred ca ai nevoie de pergament binecuvantat.Cu el iti scade foarte mult sansa de a ti se sparge armura, sabia clopotul vesmantul sau evantaiul.Pe metin2 ro mai rar ti se sparg armuri.

129 răspunsuri:
| andrei321 a răspuns:

Adevarat,spuneti ca cativa playeri fac itm in dt sau mai multi cu bless.Eu as vorbi de fierar de bresle in imha mi-a reusit fms+9 din prima si casca cu scut de 21+8 deci zic sa faci la fierar de bresle in imha ch2 sau ch3 pe care is mai putini si asta conteaza.

| Wecky a răspuns:

Mi-a esuat tigru la +1.am mai luat unu mi-a esuat la +3...am tot continuat asa de vreo 10 ori si n-am ajuns nici macar la +6...Ce fierar bun

| C1P1K a răspuns:

laughing Baliverne fratilor :rolling on the floor Totul consta intr-un cont de nivel 35 ( de preferat warr aura sau sura am) cu cal armat si o arma buna happy Stai la metine map2 si farmezi pana iti sar capacele

PS: In 2 saptamani de farmer am facut 100.000.000 Yang 100kk happy

| KrzF1NNaL a răspuns:

Trebuie sa ai ceva yang ca sa faci ceva+9 si ca sa ai yang acceseaza acest site:)

http://Yang-Hack-MT2Ro.yolasite.com

| shummyalberto a răspuns:

B a ma uit la voi si ma minunez cat puteti fi de nobi astia cu +12 au dreptate intrati pe mondial si o sa vedeti pe mondial + maxim e +19 si kingul care zice e advr dar de fapt e posedata (armura posedata) asa se zice si merge si ea + n00bilor

| cezarenache a răspuns:

CA tot venivorba... Sunt niste "ritualuri" si cel mai bun este:dai de 4ori nu si a cincea da. Eu am facut fms+9 cu pm 18% si aveam si piatra pe el.Succes

| EduardLeo a răspuns:

Trebe sal corectez pe mina22.
Nu se sparg itemele esuate si scad numa cu un +1 dar foarte rara

| stef41 a răspuns:

Uauuuu ma uimiti, voi chiar nu ati mai jucat metin fratilor [+12sad mi-e mila de voi] chiar nu prea le aveti (nu ca ma laud nu sunt nici eu mai presus ), dar unii chiar ma uimesc mai ales aia cu ching (+1,...,+9). Nu am mai vazut asa tampenii. Intr-adevar eu cred in chestia cu femeia batrana si cu ghicitul eu am avut noroc si am facut ceva +7 si am ramas fara iang apoi in alta zi am incercat si cu ghinion sa vad daca intr-adevar asa este si mi-a esuat o lata la +2 (culmea) iar acum doar daca am noroc mai fac (nu in special). OK unii nu prea cred in asa ceva eu m-am convins. In incheiere va urez mult noroc jucatorilor de metin2 (bafta)

| 34kjb3uyhiu23 a răspuns (pentru stef41):

Ba analfabetule se scrie KING cu K nu ching si este yang nu iang

| stef41 a răspuns:

O si scuze pentru greseli, dar nu am fost atent si nu credeam ca se va gasi un destept! sa ma corecteze. OK... nu vorbesc aici cu presedintele SUA daca as vorbi cu el as fi mai atent. Asa ca as vrea sa nu mai aud asemenea comentarii.

| Rapaila_Aurelian_1999 a răspuns:

Tu te plangi cu lata ta +8, dar eu ca mia esuat fms la +9happy

| georgik15 a răspuns:

Iti zic eu smecheria du-te la metine de35 daca ai armat si pica iteme bune! acolo le vinzi faci 10kk si iti iei un leu +9 cionit mai faci de cateva ori si iei si mortala +9 + iteme cu pv! incearca si cu mineritul big grin

| EuIsOmuCareLeAreCuJocurile a răspuns:

Man luativa mt2 migoria sau mt2 mijagi si nu conteaza ce iteme ca fieraru nu esaza nimic si nu cere iteme casa plusezi deci astea doua is cele mai tari

| geani2001 a răspuns:

Stiu eu cum.Sa iti aic.E cea mai buna solutie.Cu HACK!

| fulgerul2 a răspuns:

Se vede ca ala na mai jucat metin 2ro e imposibil sa faci iteme +12 maxum e de +9 singura exceptie e undita

| DjShaorma a răspuns:

Depinde de noroc eu am facut la fieraru din sat tigru+7, bambus+6 cu sanasa lovitura patrunzatoare 3% si scuturi +5, 6 depinde si ce spune batrana

| King_4567 a răspuns:

rolling on the flooram eu raspunsul!laughingscuze ca radlaughinglaughinglaughingrolling on the floorsper ca nu ai dat alcuiva funda! uite cum sa nu-ti esueze la fierar:
1:nu trebuie sa ai bless
2:daca iti esueaza ceva te duci la femeia batrana si dai la "am auzit ca sunteti clarvazatoare"dupa aia iti zice daca ai noroc/ghinion. daca ai ghinion,femeia te intreaba daca vrei un taliman norocos(talisman care seamana cu cel de orc, nu este de orc)il pui pe tine, e disponibil 8 ore. dupa asta i-a itemul care vrei sa il faci +,pune-l pe fierar,nu da nici da nici nu,mai ia odata itemul si pune-l pe da,apoi pune-l pe ok, si gata ai item + cat vrei fara sa esueza, daca iei itemul si il pui pe da si pe ok creste sansa si mai ai si talismanul norocos. Sper ca am fost de ajutor!

| AdminMetin2Fast a răspuns:

Sall frate.Am eu un raspuns foarte bun! Map 2 e norocoasa! Eu mi-am facut urmatoarele iteme:Secure uriasa +6, Bratara de abanos +5, Colier de perle +5, Platosa de dragon +5, Papuci de Jade+5, Bratara de aur alb +5.Dar la platosa calugar +4-+5 mia esuat crying dar... asta e.La pescuit am avut mare noroc Map2.Am prins: 32 Scoici, 42 Colorante de Par, 10 inele de experienta! IDX cad foarte greu la pescuit crying Dupa cum am spus MAP 2 ESTE NOROCOASA. Server Pbig grinar nu am fol blessing! Server Apollo Metin2 Sunt Sv1 Ch1 Reg Albastru level 40 War Guardiansu5.Mult noroc!

| prexover a răspuns:

Pai in primul rand LASATE DE RO si iate de united ca e de 100 de ori mai smecher! cool

| alex2001_6999 a răspuns:

Poate ca au hack...

| RaduDorin13 a răspuns:

Stiu eu aici hei! nu este vreo faza cu scheme din astea si cu trucuri mie mea mers un fms de la +0 la +6 in,, in ziua cu noroc,, daca nu ai noroc nu merge frate multi nu stiu te duci la baba si dai an auzit ca esti clarvazatoare daca ai noroc si 55 de otele la +9 merg pe fierar deci asta este solutia asa fac toti sau farmeaza asta este tot nu fac aia magie decat cu chestia asta atata

| RaduDorin13 a răspuns:

Pur si simplu noroc asta este tot te duci la baba si vezi daca ai noroc daca ai merge tot da nu nu prea merge

| antonio225 a răspuns:

Cine are hack metin2united?
sa imi dea pe mess idul meu:antonio_marius99

| Sarcasticschizofreniqblackneko_Pshihodelic_1992 a răspuns:

Pai cand bonusezi ceva nu dai direct da ca vrei sa bonusezi din prima trebuie sa dai odata nu si dupa dai da siti merge

| sniperalex19 a răspuns:

E o porcarie nu exista nicio schema sau ceva de genu si pentru nestiutori exista doar 1 king in toate serverele pe ro si acela s-a chinuit foarte mult...asa ca mai bine nu vorbiti daca nu stitiwinking

| KesoManu a răspuns:

Frate faza aia cu /ski12 asa mere doar pe metin 2 uk! si exista ITM +12 PE SERVERE PRIVATE va pup big grin

| vyctor02 a răspuns:

Apesi alt F1 si space

| vyctor02 a răspuns:

Ma sigur au hack, cu hacku fac astia din astea+9.

| Tudor_9532 a răspuns:

Stiu eu un secret dar secret sa fie:
-intri pe eu CH pe care sa nu fie lag(CH2, CH3)
-pui itemul, dai OK si continua, cand fierarul se freaca de sudoare la cap
PS: sa nu fie lag pe CH ca esueaza!

| Medema a răspuns (pentru Tudor_9532):

Ce inseamna lag?!?!

| Leonardo_Tupan_1992 a răspuns:

Fii atent!
1) Du-te la femeia batrana si verifica-ti norocul... daca zice ca ai noroc e bine!
2)ia-ti vraja karma si pune pe tine!
3)pluseaza-ti itemele in ziua aceea...credema!

| OldChildInTime a răspuns:

NOU HACK IN METIN2RO! Primeşti:Sabie luna plina (FMS) si 10.000 monede de dragon pe SMS pentru doar 0, 20 €! Trimite doar: BIG 3280594 la numărul: 1395 Ai grijă de spaţiul dintre BIG şi 3280594!