| TheDarkMita a întrebat:

La minecraft nunteleg cum fac rost de diamante albastre am sapat mult si am gasit am spart si n-am primit sad din ce evoluez tarnacop pentru alea ( piatra mare gri cu pietricle mici albastre in ea)

Răspuns Câştigător
| Rony56 a răspuns:

Asculta aici!
mai intai sapi in jos cu un tarnacop de piatra pana gasesti 3 minereuri de fier, le prajesti apoi faci un tarnacop de fier.
sapi jos de tot pana ajungi la o piatra gri sau neagra, care nu poti sa o distrugi.
si sapi in stanga sau dreapta sus si gasesti diamante

2 răspunsuri:
| mustafagamer a răspuns:

De unde ai luat mine craft este cumparata

| Soulx4 a răspuns:

Daca ai gasit diamantele iti trebuie tarnacop de fier ca sa le iei