| Hudy a întrebat:

La Pc-ul meu Intel Core i5-4430 2.70GHz, Video Nvidia GT630 2Gb DDR3, 128 bits, 8Gb DDR3, HDD 500 GB pot pune placa video gtx 1650?
Si sa imi spuneti daca este nevoie de un upgrade la alte componente si niste sugestii. PLS PS.nu ma pricep

2 răspunsuri:
| OmBanal33 a răspuns:

Eu te-as sfatuii sa nu te grabesti... mai asteapta pana spre toamna,
Iti sugerez ca aceasta vara sa iesi afara cu prietenii sau ceva de genul...
Dar daca te grabesti:
Ti-as sugera sa urci la DDR4, dar asta inseamna, procesor nou, placa de baza noua, rami noi, eventual sursa (depinde ce sursa ai)
Dar daca nu ai buget, si intrebarea este strict pentru acea placa video, da. O sa fie un upgrade semnificativ, depinde si ce preferinte in jocuri ai.

| colosseum1337 a răspuns:

Recomandarea mea ar fi sa faci upgrade de la DDR3 la DDR4