| Anonimu161997 a întrebat:

La romtelecom dolce, ai ip static sau dinamic? Iar daca imi bag net pot prinde net cu telefonul prin semnal acela wifi? si se merita netu la romtelecom?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In general se da ip dinamic, si daca ai un modem wireless ai sa prinzi si wi fi pe telefon

| TelekomRO a răspuns:

Buna,
Odata cu serviciul de internet, puteti activa si optiunea IP Static - http://www.romtelecom.ro/internet/ipstatic.html. De asemenea, puteti opta pentru un router care ofera si semnal wifi.
Multumim

| Anonimu161997 explică (pentru TelekomRO):

Pai maine o sa vina sa instaleze antena si am inteles ca daca imi bag net la voi pot prinde si semnal wifi fara sa mai fac cv sau sa dau cv in plus e asa?