| damiancd a întrebat:

Salut, stie cineva daca in clipa de fata romtelecom ofera internet prin ip dinamic, sau doar prin ip static? la ip dinamic m-ar interesa daca se poate schimba la fiecare conectare, multumesc,

3 răspunsuri:
| ionutz03 a răspuns:

Salut,
Romtelecom are abonamente internet cu ip dinamic pentru persoanele fizice sunt anumite abonamelte pe juridic care au ip static inclus.
Ip-ul static se aloca numai la cererea clientului si este un cost in plus de 1 euro pe luna.
Ip-ul dinamic se schimba aleator, adica doar atunci cand este nevoie.
Dar iti pot spune sigur ca daca ai abonament ADSL ip-ul se schimba la fiecare restart al modemului.
Daca ai intrebari te astept.
Multa bafta.

| Edw08 a răspuns:

Romtelecom.thinking stiam ca are IP DInamic.dar totul este posibilwinking Vorbeste mai bine cu un reprezentat al lor. Ai un telVerde(no cost) la ei pe site..Baftă!

| damiancd explică (pentru Edw08):

Am incercat dar si la ei raspunsurile sunt impartite, unu zice ca e static, celalalt ca e dinamic...