| Ionut_Rusu_1993_jsY6 a întrebat:

Laptop ASUS A541UV-GO1238, Intel® Core™ i3-7100U 2.4GHz, 15.6", 4GB, 500GB, NVIDIA® GeForce® 920MX 2GB, Am acest laptop si windows 10 64 bits imi va duce gta 5 macar pe low?

3 răspunsuri:
| Zedge a răspuns:

Cam greu.
Ar fi trebuit procesor quad-core nu dual-core, 8 gb ram nu 4, si placa video mai buna.
E clar ca in privinta placii video si a procesorului nu ai ce face dar incerca sa mai adaugi 4 gb ram daca poti.
Chestia e ca gta v cere minim i5 la procesor si quad-core, al tau e i3 si doar dual-core, iar placa video sa zicem ca chinuit ar duce.
Si daca poti juca eventual toate pe low, ultra low si asa s-ar putea sa iti solicite sistemul destul de tare.
Bafta!

| Ionut_Rusu_1993_jsY6 explică (pentru Zedge):

Da ce zici o sa duca pe toate pe low?

| Zedge a răspuns (pentru Ionut_Rusu_1993_jsY6):

Probabil, dar te sfatuiesc sa ii mai pui o placuta de rami daca se poate, sa ia 8 gb pentru ca cu 4 gb nu vei avea cred nici 30 fps, vei avea lag. Memoriile rami nu sunt chiar asa scumpe acum iar una de 4 gb gasesti la pret bun, ai grija sa fie de acelasi tip ddr3, ddr4, etc, si aceeasi frecventa 1600, 2133, 2400 depinde, scrie in specificatiile laptopului.