| bestkid a întrebat:

M-am gândit să îmi deschid un Server privat de Metin2 în limba română şi am nevoie de ajutor. Am cautat pe net diverse tutoriale (in limba română şi limba engleză), dar nu am fost lămurit.

Detalii pe care le doresc:

- vreau un client de metin2 în limba română, complet cu toate planşele la zi, level maxim 105 şi toate itemele, care să aibă inclus un hackshild;
- vreau să ştiu cum modific clientul jocului pentru a se putea conecta la serverul meu;

2 răspunsuri:
| Mihail2020 a răspuns:

Salut!
Nu pot sa iti dau client ca incalc regulile de pe TPU.
Dar poti gasi usor un client de Metin2.
Dar ca sa-l editez un client iti trebuie un extractor de fisiere.
Ca sa poti extrage si impacheta fisierele din client.
Oricum acuma gasesti numai extractor de fisier demo nu Original.
Merge acele extractore chiar daca le descarci de pe net este usor sa le despachetez dar este greu sa le inpachetez ca sunt numai demo.

| Mihail2020 a răspuns:

Daca vrei sa stii cum modifici si sa pui IP.
Extrage fisierele root (serverinfo.py) acolo gasesti in acel fisier (notepad) si poti sa schimbi IP si numele.
Metin2... CH1 Norm sau daca vrei sa-l schimbi poti.
Si le salvezi dupa ce ai terminat si sa inpachetez la loc.