| cristi13_1825 a întrebat:

Ma ajuta cineva cu inscrierea pe ro-rp? funda
Care dintre următoarele exemple de RP nu este corect?
/me încearcă să retrimită mingea în terenul advers, alergând spre aceasta.
/me își dă ghiozdanul jos, urmând să scoată de acolo o bată.
/do Din zona motorului se poate observa ieșind un fum negru gros, cu miros înțepător.
Se consideră următoarea acțiune roleplay: "/me are un chip trist datorită certurilor avute cu soția sa". Care afirmație este corectă?
RP-ul este incorect.
RP-ul este unul corect, complex, se specifică multe detalii iar partenerul de Roleplay se poate ajuta de informațiile date în /me.
RP-ul este corect, dar ar fi fost și mai corect să fac acest RP cu două /me-uri separate.
Care este cea mai corectă variantă de a intra într-o facțiune neoficială?
Vorbesc cu liderul să mă introducă membrilor.
Mă duc la ei și încep să fac roleplay cu facțiunea respectivă.
Fac o cerere pe forum.
Ce faci dacă găsești un BUG în scriptul serverului?
Îl raportez la admini prin /re.
Îl raportez la admini prin /re(port).
Îl raportez pe forum.
Un jucător a sunat la poliție și a spus că ai o armă asupra ta și ești agresiv iar poliția ajunge într-un număr foarte mare. Care este cea mai corectă acțiune pe care urmează să o faci?
Las arma jos și mă las prins sau încerc să fug.
Trag în polițiști pentru a scăpa.
Dau /q pentru că s-a făcut metagaming.
Care din următoarele exemple de RP este corect?
/do reușesc să îl lovesc pe X?
/me ia de pe jos bâta, aleargă spre X urmând să îl lovească pe acesta în zona capului.
/do în jurul copacului se află mai multe sticle de plastic.
Ce level trebuie să aibă un jucător pentru a putea jefui? Dar pentru a putea fi jefuit?
Level 3 şi 3.
Level 3 şi 5.
Level 5 şi 5.
Care este cea mai corectă variantă de a coopera cu un polițist care te oprește în trafic, tu nefăcând nimic greșit?
Oprești mașina, scoți actele din torpedou și i le prezinți.
Continui să conduci, iar dacă te prinde încerci să-l omori.
Oprești mașina, iar când vine lângă tine incepi să-l înjuri sau să tragi cu o arma în el.
Ai voie să înșeli un player de bunurile acestuia (SCAMMING)?
Nu, este complet interzis.
Am voie să-l înșel de orice bun care valorează $50.000 și de bani.
Doar de mașini și case.
Dacă ai un caracter cu vârsta de 16 ani, care dintre următoarele acțiuni le poți face?
Am voie să îmi cumpăr o casă.
Am voie să îmi cumpăr o maşină
Nici o variantă nu este corectă.

Răspuns Câştigător
| 400B a răspuns:

Joc si eu acolo, mor cand vad asa persoane. Frate, roleplay-ul adevarat nu este RPG. Daca vrei sa iti faci cont, inveti de pe forum tot ce se rezuma la roleplay. Iar daca iti face alta persoana contul nu rezolvi nimic, intri bou si iesi vaca, gen. Daca vei intra pe server si nu stii nimic legat de roleplay, poti sa primesti ajail sau ban pentru cateva zile. Un sfat ar fi sa inveti acum in 2-3 ore, decat sa iei ban 2-3 zile pe motivul 'Invata sa faci roleplay'