| be4utyfull a întrebat:

Ma ajuta cineva? mi-am facut server de metin si totul e ok.Am bagat ip-ul de la gatwey in alt client.Si cand vreau sa intru nu ma lasa.Ma poate ajuta cineva cu explicatii? Dau funda si gm/ga pe server.

1 răspuns:
| Ackles a răspuns:

Acum depinde... daca e cu mc. sa nu uiti sa faci setarile necesare pentru mc la creearea svr-ului. Si la portmap sa ai setat si acolo tot corect cu mc...Iar daca ai un pc mai slabutz dupa ce se fac root asteapta vreo 20 min si apoi incearca sa intri.