| nashu40 a întrebat:

Ma dresez jucatorilor de Forge of Empire, mai avansati.
Eu sunt momentan in epoca fierului, aproape de a trece in evul mediu timpuriu. Vreau sa va intreb daca mai am nevoie de livada, sau ferma de capre. Macelaria doar ce am construit-o si am primit misiune sa produc cu ea. Am mai primit si la ferma de capre, dar la livada nu. Ideea e ca ocupa spatiu mult, mai ales livada si imi ia si oameni multi : livada vreo 50 si ferma de capre 120 parca.
La ce sa renunt si ce sa pastrez?
Multumesc anticipat si o zi buna tuturor!

1 răspuns:
| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Renunță la cea care are producție cat mai mică. Asa daca te grăbești să tot avansezi rămâi cu clădirile mai noi care produc destul de putin pentru 8 ore sau poti sa mai tii clădirile care produc mai mult dar ocupă mai mult loc. Eu pe ultimele le-as păstra.