| ionutene17 a întrebat:

Mane de ce merge greu minecraftul? Am i3. Uitati detalii la laptopul meu https://www.youtube.com/watch?v=-1ypBSQSQv8

Răspuns Câştigător
| Alexuţ02 a răspuns:

Laptopul tău probabil nu are placă video dedicată.
Are probleme cu supraîncălzirea, nu a fost folosit cum trebuie, n-a fost lăsat să respire, l-ai forjat, şi acum normal că merge greu.

Bagă-ţi Windows 7, consumă cele mai puţine resurse.
Cumpără-ţi un cooler pentru el
Mai adaugă memorie RAM
Curăţare praf + înlocuire pastă termo
Ia-ţi un FPS Booster, ajută, cât de cât.

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Mane e foarte nasol ce ai acolo, mai ales daca vrei sa iti duca bine. Iti optimizezi windows, incerci versiuni diverse de drivere, apoi il cureti frumos, alta pasta termocoductoare. Te gandesti si la upgrade rami si ssd daca merge sa-i adaugi rami, sa-ti mearga dual channel, apoi te gandesti usor sa-l upgradezi cu totul. http://www.youtube.com/watch?v=Y4IZRFPyZgE

| Kushhh a răspuns:

I3 generatia 2 si mai are si M pe final... placa video nu o specifici, probabil nici nu ai placa video dedicata. Ar fi cazul sa-l schimbi, pc ul ala are deja 7 ani...