| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am facut un sv de sa-mp.Eu pot sa intru pe el dar alti nu pot. De ce ?
Am net de Romtelecom. De la el o fi?
Sau trebuie hostat?

2 răspunsuri:
| gabitzuuu11 a răspuns:

Nu este de la net trebuie hostat. Si trebuie sa dai niste banuti. Cam 2-3 euro
Bafta!

| SpawNury a răspuns:

Trebuie sa ai Ip static. Daca este dinamic normal ca nu se poate lumea conecta pentru ca ti se schimba ip`ul. Daca este dinamic vei avea nevoie de un domeniu cumparat. si lumea se poate conecta cu : numeSERVER.domeniu.ro:port, de ex : Serverulmeu.xzone.ro:27755