| bugativeyRO a întrebat:

Mi-am instalat un Windows 7 Ultimate si am vrut sa verific sa vad daca totul este in ordine, iar cand am tastat "dxdiag", la display, imi arata alta placa video ( ATI Radeon HD 3450 ) decat cea pe care o am ( ATI Radeon HD 3400 Series ) ( sau asa cred ). Am mai avut 2 windows-uri diferite pana acum ( XP si Vista ) si la ele imi aratau aceeasi placa video ( ATI Radeon HD 3400 Series ). Eu stiu ca incui usa peste noapte, nu cred ca au intrat tiganii si mi-au furat placa video si au pus alta :/

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Si crezi ca iti fura pe cel vechi si ti-l schimba cu o varianta mai noua? laughing)) Ce bine ar fi...
Stai linistit asa iti arata Windows-ul!
Si asa ca pentru tine sa stii când e vorba de : series- in aceasta categorie intra cateva placi video, iar când NU scrie series atunci aia e placa ta!
Nu stiu numerele exacte de la placi dar iti dau un exemplu mic :
-la tine scria HD 3400 Series - ei in aceasta serie se include : 3400, 3450 care e al tau si inca cateva.
Când apare o versiune mai avansata se poate spune ca va aparea o alta serie... Sper ca ma intelegi! Bafta!