| robertdragomir_4861 a întrebat:

Multa lume doneaza prin cartela pe serverul metin2ro(www.metin2.ro), acest lucru este interzis. Donatiile prin cartela nu se iau in considerare deoarece baza de date nu a fost configurata decat pentru telefoanele ce utilizeaza abonamente de tip prepay sau telefoane fixe deoarece permit o arie de acoperire mai mare.

Cea mai mare problema este pierderea creditului in sine, si pana la urma pierderea si a monedelor dragon. Cu redirectionarea creditului nu rezolvi nimic daca nu faci, plata dupa o alta sursa (Credit Bancar, Abonament, Fix, etc.). Odata cu ajungerea banilor in contul firmei care se ocupa de serverele metin2ro se trimit automat monedele dragon si creditul "pierdut".

Sper ca am ajutat, e propria experienta!

1 răspuns:
| AleX_1502 a răspuns:

Esti un noob