| FilosofulDepresiv2022 a întrebat:

Nu stiu care ati auzit de jocurile pe care le voi mentiona, dar sunt singurul care a jucat jocuri Reksio cand era mic?

3 răspunsuri:
| Flar3 a răspuns:

Chiar nu, primul(si din pacate ultimul) joc Reksio a fost Reksio si comoara piratilor.

| Mihai1499 a răspuns:

Am jucat eu.
Seria principala:
1) Reksio si Comoara Piratilor
Cod Tapinson - Pirat - Reksio - Capetenia puilor

2) Reksio si OZN-ul
Cod Bindor (curcanul cu 2 capete) - Cartita - Gaina - Reksio

3) Reksio si Magicienii
Cod Hamster violet - hamster cu sacosa verde - pasare - cartita (1546)

4) Reksio si Masina Timpului
Cod 6251

5) Reksio si Capitanul Nemo
Cod exista doar la computerul MU din finalul jocului:
sageata sus, sageata jos, sageata la dreapta si trei bare la stanga, trei la dreapta si trei in mijloc
Dar din cate imi amintesc, primesti indicatii cand le nimeresti.

Jocuri secundare (doar cele care merita):
Reksio si Kretes in Actiune -
Reksio si Misterul Celei de a Treia Dimensiuni - joc puzzle 3D in care-ti schimbi personajul pe care-l controlezi. E lung, am ajuns la nivelul final, dar nu l-am terminat)

Exista un mod online, nu-mi amintesc unde, care-ti da munitie infinita in turn pentru Magicieni. Mi-a fost vital cand am jucat fara CD, pentru ca se incarca prea incet ca sa fie jucat normal, dar inca nu l-am gasit din nou.

| FilosofulDepresiv2022 explică (pentru Mihai1499):

Eu am terminat si misterul celei de-a treia dimensiuni!