| anonim_4396 a întrebat:

Salutari! happy

Mai tineti minte jocurile alea cu Reksio? (unii ii ziceau 'Rexi')

1- Cate jocuri cu Reksio au fost facute in total?
Eu stiam, dar nu sunt 100% sigur, ca sunt 5, insa pot sa ma insel:
>Reksio si Comoara Piratilor
>Reksio si OZN-ul
>Reksio si Magicienii (parca acesta era cel mai greu)
>Reksio si Masina Timpului
>Reksio si Capitanul Nemo (acesta e mai recent daca nu ma insel)

2- Unde as putea sa descarc revistele online (Adobe, WORD; cum o fi)? Din cate am inteles, cartile acelea (sau reviste, nu stiu cum sa le denumesc) contineau coduri si cate o fituica catre rezolvarea unor puzzle-uri. O persoana draga mie a pierdut revistele...

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
8 răspunsuri:
| Liviucu a răspuns:

Si eu caut Reksio de ceva vreme, stiu ca ma capta si pe mine chiar daca nu implinisem 20 de ani, sunt super faine intr-adevar...
Am sa te rog sa ma anunti si pe mine daca gasesti vreun link de descarcare. Mersi.

| VasileVolosciuc a răspuns (pentru Liviucu):

Caută Pe YouTube Reksio și., găsești toate jocurile (și linkurile lor) pe canalul ParaLi

| Teodorof_Andrei_1986 a răspuns:

Cautati Reksio Pack.

| PrintesaRockChichi a răspuns:

Mai sunt niste jocuri reksio:reksio la gradinita si reksio si orasul secretelor.Am si eu o intrebare:de unde pot descarca reksio si magicienii gratis? Stie cineva? Va rog eu mult de tot! Plise?(In engleza"Te rog")

| VasileVolosciuc a răspuns (pentru PrintesaRockChichi):

Caută canalul ParaLi + reksio

| Sanzi2002 a răspuns:

Jocurile cu reksio:
1.Matematica cu Reksio
2.Reksio si ortografia
3.Reksio la gradinita
4.Reksio si comoara piratilor
5.Reksio si OZN-ul
6.Reksio si Kretes in actiune
7.Reksio si magicienii
8.Reksio si masina timpului
9.Reksio si capitanul Nemo
10.Reksio si Kretes in orasul secretelor
11.Reksio si Kretes in misterul celei de a treia dimensiuni

Si codurile le gasesti aici:https://ucostyn.wordpress.com/2010/08/01/coduri-reksio/

Funda?

| RETROLOSER a răspuns:

Jocurile cu Reksio pot fi descarcate aici: http://downloadprzygodreksia.blogspot.com/

| Martzy_Andrei_1995 a răspuns:

Mai sunt si:
Misterul celei de a treia dimensiuni (Cu Reksio si Kretes)
Reksio si matematica
Micul intelept
Reksio si Kretes in orasul misterelor. Poate sunt mai multe dar nu le stiu pe toate happy