| Cristian2003 a întrebat:

Pe acest pc Sistem IT MYRIA Creativ 17, Intel Celeron G1820 2.7GHz, 4GB, 500GB, Intel HD Graphics, Linux poti sa descarci Minecraft si Rocket League si sa mearga cu vreo 70 de fps?

1 răspuns:
| SonicAndrei a răspuns:

Nu. Dacă dorești un calculator pentru jocuri trebuie să te uiți să aibă placă video dedicată (adică nVidia sau Radeon). Sunt și plăci video integrate bune, dar se găsesc pe procesoarele mai performante decât Celeron G1820.

CORECTEZ RĂSPUNSUL: Am căutat câteva informații, nu am aflat exact modelul plăcii video, dar Minecraft și Rocket League cu siguranță vor merge pe el (cel puțin... pe Low).

PS: Dar le poți descărca, pentru această întrebare răspunsul meu este „Da".