| Alicevip a întrebat:

Pe youtube am vazut ca iti poti face un cont gratis pe FooPets.
Dar cand am intrat pe site imi cerea bani. Unii si-au facut cont gratis, dar nu stiu cum.
1.Cum vine asta?
2. Daca se poate face cont gratis, imi dati si mie link-ul?

P.S

Răspuns Câştigător
| AllmaGirl a răspuns:

Foopets a fost un joc foarte mare si cunoscut in perioada 2007-2011(pana in aprilie). Aveau ca sponsori companii mari cum este Purina, firma de hrana pentru animale. In acea perioada isi permiteau multe, iti faceai cont gratuit, totul era frumos...Dar, din cauza unora au pierdut toti sponsorii... Puteai propune obiecte pentru magazin, si multi au propus creatii ale lui Louise Witton fara sa mentioneze ca sunt creatiile acestuia si dupa un an a intrat FooMojo (compania care administreaza FooPets) in proces cu acesta. Pe rand au plecat toti sponsorii, insa nu voiau sa inchida jocul asa ca au gasit solutia: Multi membrii isi luau ClubFoo(un pachet cu avantaje) asa ca au facut ClubFoo obligatoriu. Ca sa poti juca trebuie sa platesti 15 lei pe luna acum din 24 Aprilie 2011 daca nu ma insel, stiu luna si anul sigur, ziua nu mai tin minte exact. Ce vezi tu este vechi, acum nu mai exista din cauza nesimtirii unora