| anonim_4396 a întrebat:

-placa de baza - Placa de baza GIGABYTE Z370P D3 Socket 1151v2 6xPCI-E z370p d3
- procesor - Procesor Intel Coffee Lake, Core i5 9600K 3. 7GHz box
memorie - 2 Memorii KINGSTON HyperX Fury 8GB DDR4, 3466MHz, CL19, HX434C19FB2/8
configuratie -Dual-channel,
placa video -Placa video MSI AMD Radeon RX 570 Armor OC 8GB DDR5 256bit
HDD - Western Digital 1 TB 3.5
SDD-SSD Kingston A400 240GB SATA-III 2.5 inch
sursa - XION 600 WATTPOWER SUPLLY

Problema mea este in felul urmator Calculatorul se blocheaza dupa 5-10 minute in fiecare joc Warfrane,World of Tanks,Apex legeneds,Overwatch etc etc, se blocheaza jocul efectiv ramane imaginea blocata pe PC si numai pot sa fac nimic nici sa ies pe ctrl+alt+delete nici pe Win, nimic si sonoru in casti se aude blocat un barait sta 2-3 minute asa dupa care se restarteaza singur. Mentionez ca am cautat pe Can i Run It si absolut toate jocurile de mai sus sunt pe Verde unele peste cerintele jocurilor. Mai mentionez ca am instalat Windows-ul pe SSD si jocurile pe HDD, am incercat totul update drivere,windows, Bios, totul am schimbat windows-ul la fel aceeasi eroare absolut toate jocurile nu stau mai mult de 10 minute si se blocheaza.
Care ar putea fi problema?

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Ce versiune de Bios ai? Incearca un update la ultima versiune adica F13

| xZeke a răspuns:

Da aia este F13 si tot asa face de exemplu Apex Legends intru sta cat sta si se blocheaza pe desktop si dupa se restarteaza, nu stiu ce pot sa ii mai fac.