| εηηεя a întrebat:

Sal de unde pot lua 3d acceleration pe windows 7? sau ce sa fac ca nu-mi merge fifa 07 scrie fifa 07 requires hardware graphics acceleration

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ia-ti o placa video cu 3D: http://www.magazin3d.ro/placa-video-3d.html

| εηηεя explică (pentru Salontanul):

Eu vreau sa-mi iau programul rexpectiv nu o alta placa laughing

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru εηηεя):

Pai daca n-ai placa nu poti folosi programul care, de altfel, vine pe CD-ul insotitor al placii. Placa trebuie sa aiba in ea acesta optiune. Ea se instaleaza automat la instalarea driverelor.

| εηηεя explică (pentru Salontanul):

Pai fii atent un prieten de a meu care se stie la pc-uti a zis ca eu mai pot lua o placa video si s-o pun peste adica sa am doua placi in pc ca nu stiu cum placa asta e incorporata deci cand imi iau o placa sa intreb daa are accelerator 3d?

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru εηηεя):

Da. Dar placa video ce o iei trebuie sa fie identica cu cea veche. In primul rand trebuie sa ai doua sloturi PCI ( in general) in care sa pui placile. In al doi-lea rand trebuie ca ambele placi sa aiba aceeasi viteza de transfer si sa aiba amandoua 3D incorporat.

| εηηεя explică (pentru Salontanul):

Da-mi id tau terog daca nu ia-l pe al meu preda_bosu76@yahoo.com

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru εηηεя):

Imi pare rau dar nu mai dau la nimeni ID-ul meu. Am patit cateva experiente neplacute cu asta.

| εηηεя explică (pentru Salontanul):

Mersi oricum nuii chat aici pe stie?

| εηηεя explică (pentru Salontanul):

Da nai tu o placa video ca nu-mi trebuie mare maxim 512 mb imi trebuie

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru εηηεя):

Ba da, dar n-are 3 D. Este vorba de ASUS: http://www.price.ro/......252535.htm
Este inca in garantie pana in 21.06 2013.