| ionutz_5790 a întrebat:

Sal TPU.am o problema. mi-am creeat un server de samp si nu stiu cum sal modifik si sa bag comenzi, etc am incercat foarte mult si n-am gasit nimic .mersi.astept raspunsurile voastre.si daca aveti server al vostru si nu aveti ce face cu el. puteti sa mi-l dati mie. dau funda si 5 stele.va rog ajutati-masadsadsad.

1 răspuns:
| Castiel a răspuns:

Ba acolo ai nevoie de 4 chestii
1)scripteri (care face/repara/creeaza comenzi)
2)Maperi care face harta (map) modifica cladiri etc
3)HOST sa tina serveru sa nu faca lag si sa-l tina 24/24
4)Oameni de incredere care se tin de treaba
si eu am incercat sa fac dar nimic... ca sa inveti script adica sa bagi comenzi du-te pe google si scrie si tu samp script tutorial si ai acolo tutoriale daca esti dispus sa inveti normal. mie mi-a fost lenelaughing map iei MTA depe google scrii samp MTA si il instalezi ala este usor script este greu... tot ce este sa stii engleza daca nu welcome to medieval world take a sit!