| Schiopu_Seby_1996 a întrebat:

Sal TPU am si eu o problema cu pc-ul meu cand vreau sa ma joc mi-se blocheaza in joc si trebuie sa ii dau reset,va rog sa imi ziceti ce trebuie facut, multumesc.Dau funda.Componentele pc-ului windows7, procesor Intel pentium, memoria 4096mb ram.

2 răspunsuri:
| Adrian926a a răspuns:

Sunt mai multe cauze, prima ar fi ca hardul e vechi si trebuie schimbat( am patit-o, se bloca mai mereu imaginea si trebuia sa sting pc-ul de la buton), al doile-a ar fi ca procesorul se incalzeste prea tare iar pc-ul isi da restart sa nu se arda(problema e de la pasta termoconductoare, sau coolerul este oprit si tu nu ti-ai dat seama), si ar purea fi si de la windows ca e virusat( ai windows-ul de multi ani iar virusii s-au strans si nu mai face fata) sau de la placa video trebuie schimbata sau scoasa, mai poate fi si de la rami( unul din ei e stricat) dar primele 2 cazuri sunt cele mai des intalnite

| Schiopu_Seby_1996 explică:

AdrianAndrew placa video este Nvidia geforce the 550 ti cred ca asta e.