| Mariucha14 a întrebat:

Sal TPU.

Cpu:AMD Athlon(tm) Dual Core Processor 4450B 2. 30GHz

Placa video: Radeon HD 6450 1gb ddr3

Ram:4 GB ddr2

Si vin cu urmatoarea intrebare, ce componenta ar trebui sa imi upgradez, pentru a rula LOL la 60 fps cu rezolutia 1080p(cu sistemul curent, rulez lol lejer la 60 fps constant, dar la rezolutia de 720p, si mi s-a spus ca nu o sa pot rula 1080p cu 60 fps constant cu sistemul curent)

Si ma gandeam sa imi cumpar un monitor nou la 4 mil, pentru a rula in 1080p, dar nu stiu daca o sa imi ruleze cum trebuie(acum am un monitor praf)

Si de aceea pe urma m-am gandit ca m-ai bine ar fi sa imi iau o placa video noua, http://www.emag.ro/......D5G7F3BBM/ dar am citit undeva ca daca ai procesorul slab, o sa traga placa video in jos.

Deci vin cu intrebarea:sa iau monitorul? sau ce alta componenta ar trebui sa fac upgrade?

1 răspuns:
| Partac_Eduard_1999 a răspuns:

Frate,eu as avea doua propuneri:
1.Iti iei monitor si joci jocurile la very low, low, medium
2.Economisesti bani sa-ti cumperi o placa si monitor!