| Mariucha14 a întrebat:

Sal TPU.
Cpu:AMD Athlon(tm) Dual Core Processor 4450B 2. 30GHz
Placa video: Radeon HD 6450 1gb ddr3
Ram:4 GB ddr2

Si vin cu urmatoarea intrebare, ce componenta ar trebui sa imi upgradez, pentru a rula LOL la 60 fps cu rezolutia 1080p(cu sistemul curent, rulez lol lejer la 60 fps constant, dar la rezolutia de 720p, si mi s-a spus ca nu o sa pot rula 1080p cu 60 fps constant cu sistemul curent)
Si ma gandeam sa imi cumpar un monitor nou la 4 mil, pentru a rula in 1080p, dar nu stiu daca o sa imi ruleze cum trebuie(acum am un monitor praf)
Si de aceea pe urma m-am gandit ca m-ai bine ar fi sa imi iau o placa video noua, http://www.emag.ro/......D5G7F3BBM/ dar am citit undeva ca daca ai procesorul slab, o sa traga placa video in jos.
Deci vin cu intrebarea:sa iau monitorul? sau ce alta componenta ar trebui sa fac upgrade?

2 răspunsuri:
| Vladut2000L a răspuns:

Nu ia, de ce sa inlocuiesti placa video trebuie inlocuit tot pc daca vrei sa te joci in full hd adica 1920x1080 ca asa cu componentele acelea si daca ai placa video aia degeaba, o sa ai lag in toate jocurile de la 2012 incoace.Si in plus placa video pe care vrei sa o iei e pe PCI expres 3 si placa ta video cea veche e pe pci expres 2 deci degeaba o iei ca nu merge.

| Mariucha14 explică:

Dau funda