| GreeNNNz a întrebat:

Sal TPU cum modez un playstation 2 Model SCPH-90004 folosind memory card de 8 mb
am citit ca esti cu programu acele free mcboot dar nu stiu cum sa fac

1 răspuns:
| wezoNe a răspuns:

Modarea Software
-se face printr-un cd (SwapMagic) care-l introduci in consola rulezi acel program apoi scoti cd-ul si introduci jocul (facut de tine cu jocul de pe net)
si te joci.
Modare Hardware
-se implanteaza un chip de placa de baza a consolei (de preferat de catre un profesionist)
Modare cu MCBOOT
-Cauta fisierul : CDGENPS2.iso pe google si descarca-l.
-iti faci un cd bootabil cu Nero sau Power Iso cu fisierul de acolo.
-Introduci cd-ul facut de tine in consola.
-apoi instalezi programul pe cardul de memorie, trebuie sa ai cel putin 3.5 mb liberi.
Daca nu intelegi ceva spune-mi.

O zi buna!