| azoteu2020 a întrebat:

am de 2 luni un laptop si odat cand jucam un joc imaginea state pe loc am dat restart si cand porneste imi apare no bootable device insert boot disk and press any key plzzz help

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu uittta sa dai funda.deci trebuie sami spui ce laptop ai si ce windows.dar daca sa spunem ca ai cv de genu Asus sau ttoshiba atunci ttre sa steptti mai mult timp ca vreo 13 min n-ai ce face.dar daca ai alte lapttopuri atunci trebuie sati descarci progamu anti eror.plizz funda

| Alin1009 a răspuns:

Posibil ca ti-ai stricat hard-ul, incearca sa restezi BIOS-ul dar n-am nici o idee cum se face asta la laptopuri. Cel mai probabil o sa te duci la garantie cu el