| KevinDZ a întrebat:

Am o intrebare si o rugaminte! Cine imi poate spune ce programe trebuie pentru a creea un joc pe pc gen:gta san andreas? Si poate cineva vrea sa colaboreze cu mine nu va pot plati ca nu am bani dar am niste idei super si am cunostinte in programare si stiu ceva despre limbajul programarii? ajutati-ma va rog dau funda!

Răspuns Câştigător
| FloRyN36 a răspuns:

Poti incerca:
Cry Engine 3 sau Unity3D

1 răspuns:
| Th3Unknown a răspuns:

Din pacate nu cred ca ai posibilitatea.Jocurile acestea "mari" cum le numeam eu cand eram mic, nu pot fi create de oricine si oricum.Presupun ca fiecare dintre noi a avut odata dorinta de a creea jocuri virtuale, insa iti trebuie bani.Iti trebuie un "publisher", o companie care se ocupa cu asa ceva la care cel putin sa fii angajat. Daca nu, ti-ar trebui macar sa ai o sclipire in IT, in domeniul dezvoltarii jocurilor.Tot ce poti sa faci acum, e sa le joci, sa le studiezi.In timp o sa te perfectionezi, si cine stie, intr-o zi poate o sa fi un ITist specializat, si sa lucrezi la jocuri pentru o companie importanta. (Bethesda, Activision, Rockstar, DICE, EA, Gameloft, etc.). Sper ca sfatul meu sa-ti fie de folos.Succes in continuare!