| swat009 a întrebat:

am o problema cu minecraft uitati cand intru in cont ma loghez dau update ok si dupa aia mi se incarca si zicee ast:

Bad video card drivers!

Minecraft was unable to start because it failed to find an accelerated OpenGL mode.
This can usually be fixed by updating the video card drivers.

--- BEGIN ERROR REPORT 7fe0271 --------
Generated 1/21/12 2:56 PM

Minecraft: Minecraft 1.1
OS: Windows XP (x86) version 5.1
Java: 1.6.0_30, Sun Microsystems Inc.
VM: Java HotSpot(TM) Client VM (mixed mode), Sun Microsystems Inc.
LWJGL: 2.4.2
[failed to get system properties (java.lang.NullPointerException)]

org. lwjgl. LWJGLException: Pixel format not accelerated
at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.nChoosePixelFormat(Nati ve Method)
at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.choosePixelFormat(Windo wsPeerInfo. java:52)
at org.lwjgl.opengl.WindowsDisplay.createWindow(WindowsDisp lay. java:185)
at org.lwjgl.opengl.Display.createWindow(Display. java:311)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display. java:856)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display. java:784)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display. java:765)
at net.minecraft.client.Minecraft.a(SourceFile:230)
at net.minecraft.client.Minecraft.run(SourceFile:648)
at java.lang.Thread.run(Unknown Source)
--- END ERROR REPORT 98c7749f ---------- ce pot sa fac? Funda

Răspuns Câştigător
| Necromancer1009 a răspuns:

Salut! propozitia asta zice totul : " Bad video card drivers! " nu e nev sa ma exprim, dar o s-o fac... placa ta video nu este buna si jocul nu poate rula cu ea. nu ma refer la faptul ca este stricata stiu si eu... poate este veche. daca tii asa de mult la jocul ista cumparati o placa video mai buna

1 răspuns:
| swat009 explică:

Totusi imi iau laptop si o sa mearga ca am vazut pe net ca toti jucau pe laptop nu pc