| narciosromantiber a întrebat:

am o problema cu PC-ul. De curand un unchi mi-a adus calculatotul lui ca sa il folosesc (calculatorului meu i s-a ars hard disckul si surasa) si dupa cateva zile mi s-a facut descktopul negru (asta cand il deschid complet) dar dupa ce imi spune "Welcome" imi apare o chestie cu product key... probabil a expirat licenta windowsului...ce pot face sa scap de aceasta eroare fara sa reinstalez windowsul? Ms anticipat
PS:Am Windows 7 Ultimate
Funda!

4 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

Corect. Va trebui reinstalat windows-ul.

Nu uita sa ceri de la unchiul tai si CD-ul cu drivere neaparat! Altfel se poate sa nu-i mai mearga sunetul, jocurile etc

| DDCC a răspuns:

Salut!
Eroare? :D
Nu e eroare, pur și simplu nu a activat Windows-ul.
Vezi
http://www.tpu.ro/......dau-funda/

| narciosromantiber explică:

Am gasit pe net ceva cum sa fac sa nu imi mai apara si a functionat dar acum PC ul imi merge f greu si trebuie sa instale

| RagnarLothbrok a răspuns:

Salut!
Cea mai buna metoda este sa reinstalezi windowsu si cand il reinstalezi sa-l activezi si tu ca sa nu iti mai apara acea problema, sper ca te-am ajutat bafta!