| AnOnImUl321123 a întrebat:

Sall TPU
As vrea sa incep sa fac gameplay-uri si sa le pun pe youtube, cum as putea incepe? Ce jocuri mi-ati recomanda? Am descarcat Fraps99 pentru a inregistra ce joc si Camtasia Studio 8 pentru a edita clipurile. Din cate stiu eu, alea sunt cele mai bune. Ce as putea sa joc asa de inceput? Si cum sa incep videoclipul? Sunt unii care au intro-uri din alea faine, nu stiu cum se numesc, alea care au o melodie de fundal iar numele lor de utilizator se invarte pe-acolo si e un fundal fain si no, sper sa stiti la ce ma refer. M-am uitat si la clipuri de la alti youtuberi care au experienta (au aproape 700.000 subscriberi) si stiu cam cum ar trebui sa fac, dar nu stiu cum sa incep. Inafara de partea cu intro-ul ala, mai e si cum incep, adica ce zic la inceput, partea in care salut pe cei care se uita si asa. Ce zic acolo? Si din nou, ce jocuri as putea sa joc asa de inceput si cum sa "ma fac cunoscut" in youtube? PS: Nu imi plac jocurile de groaza!
FUNDA

1 răspuns:
| biaden2008 a răspuns:

In primul rand: nu mai filma cu fraps. Stai 10 ore la render daca nu ai un pc bun, eu iti recomand Open Broadcaster Software (OBS) si daca nu iti merge iti recomand Bandicam.
In al doilea rand: E foarte bun si camtasia, dar daca vrei mai multe chestii (animatii, tranzitii) poti folosi Sony Vegas sau Adobe Premiere.
Acum incepem cu raspunsurile la intrebarea ta:
1) Ce as putea sa joc asa de inceput?
Raspuns: Eu iti recomand sa joci ce iti place tie cel mai mult si la ce joc te pricepi cel mai bine.
2) Cum sa incep videoclipul?
Raspuns: Videoclipul poti sa incepi uite asa: Salutare dragii mei, eu sunt X si astazi am revenit cu un episod/gameplay nou din Y (Y= jocul pe care il joci). Dupa ce zici astea ar trebui sa ai un subiect pe care sa il discuti si sa il dezbati. Totul vine de la sine.

Cam atat am avut de zis, si apropo de intro nu prea ai nevoie si neaparat trebuie sa ai content de calitate, daca nu ai un microfon bun sau calitate minim 720p nu prea o sa ai succes.