| gAbY4Fun1 a întrebat:

Credeti ca ps4 se va ieftini? Precomanda este acum la 1800 lei iar in america cam 399 dolari adica 1.331, 264.Cam putin credeti ca o se mai ieftineasca dupa 2-3 luni de la lansare?
Funda

Răspuns Câştigător
| vladutt a răspuns:

Toate se ieftinesc la un moment dat.Asa este toate.Ies pe piata foarte scumpe(sperand ca poate cineva cu bani si nerabdator va cumpara produsul), iar dupa asta se ieftinesc.La durata eu cred ca depinde de vanzare.Adica daca se vand chiar si asa scumpe, nu ar avea de ce sa lase din pret, dar daca nu se vand, logic ca vor lasa din pret, pentru a putea vinde mai repede.Eu nu cred ca cumpara preat luti ps4, deoarece multi au ps2/ps3, xbox/xbox360.Deci eu iti propun sa stai linistit, si ca peste vreo doua luni iti vei putea cumpara un ps4 mai ieftin.Noroc.