| lazurcaandrei a întrebat:

Sall TPU
Cum fac un site ca veau sa vand un cont de metin hotstyle!
DAu funda cine ma ajuta!

Răspuns Câştigător
| Dddsasul a răspuns:

Ca sa faci un site ai mai multe optiuni, prima e cea complicata, trebuie sa iti descarci un program care sa iti ruleze site-ul, sa ii scrii codul html (cauta pe wikipedia ce inseamna html si pe w3schools ai tutoriale de html) apoi trebuie sa deschizi pagina de net a rooterului sa cauti fila de port forwarding sa deschizi portul 80, sa faci rost de un domeniu sau serviciu de domeniu gratuit... si nu o sa intelegi nimic, varianta a doua ar fi sa faci codul html si sa il incarci pe un website de hosting html gratuit pe un subdomeniu si varianta a 3-a e sa cauti pe google un web builder unde o sa ai limitate optiunile dar o sa fie pe idea drag and drop ceace iti va usura munca, dar o sa fie pe subdomeniu...
un domeniu e ceva de genul: www.nume.ro/com/net/org/etc.
un subdomeniu e ceva de genul:
www.nume.host.ro/com/net/org/etc.
O sa gasesti o gramada de web buildere, trebuie sa iti faci cont si te apuci sa iti faci site-ul,
aici is cateva web buildere:
http://www.webs.com/
http://www.weebly.com/
mult noroc, funda?