| xbastanu a întrebat:

Cum pot sa scap de protecție la Metin2 Eden ca sa meargă hack-urile. Fișierele Root.eix si Root.epk nu le găsesc in pack. Ma gândesc ca sunt ascunse in starter..Si nush cum sa scap de protectie, poate protecția este in starter chiar nu stiu ce sa fac, nu am experienta in așa cv. Cine are experienta cu așa cv il rog foarte, foarte frumos sa ma ajute... Am incercat sa il decriptez cu Molebox si nu mi-a mers...am cautat si alte tutoriale.dar in zadar. Chiar va rog foarte foarte mult

Daca nu, cei care știți puteți sa mi-l faceți voi si sa mi-l puneți pe un link de download fara protecție... Cel care ma va ajuta va primi FUNDA + VOT.

Va mulțumesc, sper sa ma ajutați va rog mult de tot.

P.S Este vb de Metin2 Eden (unii ați si jucat si știrii cate cv de protecție, poate chiar cum sa scapi de ea) sper ca nu am omis acest lucru mai sus. Chiar va rog frumos am apelat si la alții dar fara rost.

Va mulțumesc, sper sa va faceți putin timp sa ma ajutați.

2 răspunsuri:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Mi-ai dat un mesaj cu aceeasi problema.
PSbig grinuminica nu prea stau sa raspund la mesaje.

2 N-are nicio treaba fisierele root cu ce vrei tu sa faci?
Ce vrei sa arati ca poti schimba denumirea servarului sau IP alte chestii minore?
Nu exista fisierele root in servarul ala sunt puse altundeva daca vrei sa stii IP este:
Nu stiu la ce iti trebuie? Nu poti sa faci absolut nimic stiind IP?
PSbig grinaca ai un extractor bun poti extrage orice fisier indiferent ce fisier eix, epk este vorba.

3 Revenind la problema Metin2 Eden:
HackShield
Protectia este buna dar trebuie doar sa editezi sau sa dezactivez fisierele:
Protect.dll, MSS32.DLL si din Gamegard tot la fel la hock.dll.

4 Acuma nu iti zic cum se face sau editeaza ca se numeste hakering dar ti-am dat cateva date de baza ca stii.
Nu vreau sa stau sa gadil un joc sau altceva plictisitor.

PSbig grinescriptarea cu Molebox este pentru incepatori si merge numai daca ai fisiere root celalate fisiere cand merge cand nu.Sunt multe programe in ziua de azi care poati sa editezi.

Mult Succes!

| SmokeDeejay a răspuns:

Am încercat şi eu să scot fişierele root din launcher, dar treaba este că nu au fost băgate cu Molebox.
Dacă erau cu Molebox era foarte uşor, dar este cu alt program şi e foarte greu de decryptat.