| eduardooo a întrebat:

spuneti-mi cat de bun e acest processor:

Intel Pentium E2160 1,80 GHz (2Cpu)

Si spuneti-mi ce jocuri mai exact pot sa joc pe el.

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Am vazut si mi-am dat seama ca ai gresit dar eu tot am inteles pentru ca memorie de 3, 84 NU EXISTA! big grin Deci ce am zis mai sus e VALABIL! Bafta!

7 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

E complet depasit. Poti sa joci destul de multe, dar i-a trecut vremea de vreo 3 ani.

| RedBull1 a răspuns:

Pentru ca sa earga jocurile trebuie min 2, 2 GHz

| lpavel a răspuns:

E foarte slab! Jocuri vechi ( depinde si de memoria placii video) jocurile noi NU o sa mearga niciodata...

| eduardooo explică (pentru lpavel):

SI oare din cauza processorului am lag la unele jocuri sau fps scazut?

La Gta San Andreas imi merge destul de bine si pe o rezolutie mare dar la fum, lumini, explozii si la nori am LAG ...si mai e la counter-strike 1.6 am fps 20-30 oare tot din cauza processoruluo?

Am 1, 536 MB RAMI
Placa video:Intel Express Chipser Familly G35 3,84.0 MB
Mie mi se pare destul de mare placa si rami pentru aceste 2 jocuri!

| lpavel a răspuns (pentru eduardooo):

Cel mai mult la jocuri conteaza : Memoria placii video, apoi Ramii iar la urma procesorul!
Deci la tine acum iti spun din start : Memoria placii video iti face probleme! - e prea mica! Bafta!

| eduardooo explică (pentru lpavel):

Aa. scuze nu 3, 84.0 MB...384.0 MB

| eduardooo explică (pentru lpavel):

Ahaa mersi.