| TnT123 a întrebat:

Stie cineva cum pot sa imi maresc placa video la 128mb daca eu am 64mb (mentionez ca am placa integrata) exista ceva drivere ca din bios nu stiu cum sa fac

Multumesc!

Funda!

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Exista, la unele placi de baza, posibilitatea de a mari puterea placii video integrate. Operatia se face din BIOS dar doar daca placa de baza are acesta optiune. Cu soft nu poti face. Cel mai bine ar fi daca ti-ai cumpara o placa video dedicata (separata).

| Andrei7520152 a răspuns:

Unele te lasa sa maresti in Bios, iar ele se aloca din memoria ram.

dar nu te ambala. ori iti iei alt calc, montezi o placa video daca nu e laptop sau te joci jocuri mici sau cu cerinte mici

| cristimihailov a răspuns:

In general te uiti dupa un alt calculator.
La specificatiile pe care le spui, calculatorul acesta pare mai batran decat dinozaurii.

Le-a fost bunic chiar.