| vladut_2434 a întrebat:

Sallut tpu.Cum pot face un filmulet cand joc Conter-Strike.Dar sa fie facut de calculator in timp ce eu joc.Dau funda

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cu fraps

| dantheone a răspuns:

Iti trebuie camera sau daca nu ai poti face poze din F5

| Sharky_Fistis_1993 a răspuns:

Cu Programul fraps.

Darrrr ca sa castigi niste FPS la filmare te sfatuiestc sa faci urmatoarele:

Cand intri in joc (sau cand vrei sa incepa filmarea) scrii in consola "record XXX" (XXX poti inlocui cu orice nume). Cand vrei sa se termine scrii "stop".
Apoi ca sa faci video iti descarci programelul FRAPS.

Deschizi programul fraps intri in cs, scrii in consola "playdemo XXX" (la care xxx este numele pe care tu l-ai dat la demo)

Cand a inceput sa iti arate demoul apesi F9 apoi fraps incepe sa inregistreze. Cand termina totul se salveaza in folderul unde este instalat programul FRAPS in folderul VIDEOS.

FUNDA?

| LTAA a răspuns:

Bandicam.

| ChangeName a răspuns:

Cel mai bine este sa faci demo.
Daca folsesti programe de filmat o sa-ti scada fps-ul.
Cum faci demo?
Ei bine este foarte simplu..Trebuie sa scrii in consola record si sa-l opreti va trebui sa scrii "stop".
Demo-ul se salveaza in fisierul cstrike, si pentru al viziona trebuie sa scrii in consola "viewdemo" sau "playdemo" si numele demo-ului.
Si daca vrei sa transformi demo-ul in video (avi) Trebuie a urmezi anumiti pasi pentru ca nu exista inca un program care sa transforme demo in avi.
Mai intai trebuie sa ruleze demo-ul si apoi sa scrii repede in consola "startmovie mov 30", aceasta comanda va face un fel de SS la fiecare cadru care se delureaza. Daca vreti sa-l opriti scrieti endmovie.
Veti avea multe poze in cstrike si "acelea" vor fii filmul. Dupa ce ati facut toate aceste lucruri trebui sa downloadati un program :
- Mai intai va trebuie [VideoMach]. dupa ce`l instatalti il veti rula. Dati file->open si ducetiva acolo unde sunt SS`urile pe care le-a facut comanda "startmovie mov 30". Apsati o data pe prima poza, tineti apsat pe SHIFT si duceti-va la ultima poza si click pe ea ( selectati toate pozele) si dati open, Apoi dati click pe HardDiskul fara sageata verde.Selectati ce fel de format (in cazul nostru.avi) iar apoi dati pe video si intrati in Codec settings si alegeti Xvid MPEG-4 Codec. Dati start si Gata a-ti terminat
Sper ca ti-am fost de folos big grin
Daca mai ai orice alta problema legata de cs cauta-ma la id-ul r.cretescu@yahoo.com
Spor la fraguriwinking

| vladut_2434 explică (pentru ChangeName):

Mersi dar nu prea mi-a iesit...