| TellaPro a întrebat:

Sallz TPU. As vrea sa ma joc MINECRAFT cu cineva care are microfon dar nu neaparat. Am facut o mapa faina de inchisoare sau ne putem juca pe o alta mapa survival.
Facebook: Stoica Florin. Cu o imagine care am ochii editati.
Yahoo: LethalRPG@yahoo.com
Am Skype dar nu stiu nu ma puteti gasi pentru ca am cont pe facebook.

2 răspunsuri:
| SpikeSpigel a răspuns:

Pai unul dintre voi poate sa faca un server, ca sa faci un server intri aici: https://minecraft.net/download Dai mai in jos si downloadezi( Asta e versiunea de server pentru 1.7.2, versiunile mai vechi se gasesc mai greu acum.)minecraft_server.1.7.2.exe
il deschizi si astepti sa se instaleze tot ce trebuie si ai sa vezi un folder pe nume World sau ceva de genu il deschizi si bagi mapa in el, dupa care pornesti o sa fie un notepad sau ceva de genul cu numele server.propieties sau ceva de genul il deschizi si dupa o sa apara mai multe lucruri, cauti ceva de genul Server IP si iti pui IP-ul de net si un IP gen IP-ul tau:25565 sau ce IP gasesti, salvezi si deschizi serverul dupa care ii dai ipul care l-ai bagat mai sus si intra pe server, ori prin hamachi daca ai wireless sau IP dinamic, ori cel mai simplu daca ai IP static, intri pe lumea care ai facuta si dai ESC dupa care dai pe Open To Lan( Daca ai jocu' in engleza) sau ceva de genul si iti va da un IP gen 0.0.0.0.0: Un IP spre exemplu 0.0.0.0.0:73533 si tu ai sa ii dai IP-ul tau de net nu 0.0.0.0.0 si portul, cand ii vei de IP-ul va arata ceva de genul 123.123.123.123:Si portul spre exemplu 123.12.123.123.123:66666, Funda?

| Ghita_Gorgan_1963 a răspuns:

Stoica Florin imi dai o mapa de inchisoare? sa ne jucam pe ea?