| mafiot1 a întrebat:

Salut 1: cum se va numi noua operatiune din CS:GO si cand se va lansa si cat va costa pe market? 2:Noua harta va fi gratis pe CS:GO si daca nu cat va costa pe market si cand se va lansa? 3big grinaca iau noua operatiune mai primesc pe langa cadoul saptamanal pentru level nou mai primesc si acel cadou de operatiune sau primesc doar cadoul de operatiune?

1 răspuns:
| AndreiX8 a răspuns:

1. Nu se stie cum se va numi, sunt doar zvonuri. Pretul va fi 5.99$ ca si la restul. Probabil apare peste o luna / doua, Operatiunea Wildfire a aparut la 4 luni de la cea dinainte... VALVE decide, nu dau informatii despre viitoare operatiuni, pur si simplu vezi ca se face update la csgo dintr-o data (cel mai probabil dimineata) si apare la News ca este o noua operatiune.
2. Hartile adaugate la noua operatiune sunt gratis, poti juca pe ele doar daca ai operatiunea cumparata, nu le cumperi si pe ele.
3. Primesti doar un drop saptamanal, insa ai sanse sa pice ceva mai scump, iar aleatoriu o cutie a operatiunii (care costa aprox. 5 euro la inceput). La Wildfire am castigat 3 cutii in prima saptamana si am facut vreo 12 euro, iar in vara cu ceva noroc mi-a picat un M4A1-S | Icarus Fell de 60 euro.
Pe langa acele drop-uri (sau cadouri cum le zici tu) mai ai si niste misiuni de completat pentru a-ti face banutul cu operatiunea de argint sau de aur.

Mai multe detalii aici http://counterstrike.wikia.com/wiki/Category:Operations

Sper ca te-am ajutat :D