| okydoky999 a întrebat:

happy acum cateva zile mi-am downloadat sims freeplay pe tableta si am un copil in joc. intrebarea este : in cat timp cresc copii?:s

2 răspunsuri:
| Alexalice10 a răspuns:

Pai, nu cresc ei singuri. trebuie sa ii faci tu sa creasca : apesi pe copil si alegi "have birthday". pentru asta iti trebuie un tort, asa ca mai intai faci un tort: apesi pe aragaz si alegi tortul. la mine, prima data nu a trebuit sa fac tort. i-am dat doar have birthday. dar asta doar prima data. apoi a trebuit sa fac tort cand am mai vrut sa creasca inca o data. tu acum cred ca ai un bebelus. deci daca ii vei da o data "have birthday" copilul va deveni toddler. daca ii mai dai o data va deveni preteen. sper ca te-am ajutat. :*

| Paula_Basalic_1981 a răspuns:

Cum fac a doua oara cu copilul ca am facut tort si am dat pe have birthday si nu merge.