| LikeForMe123 a întrebat:

Acum ceva timp din cauza la o aplicație pe telefon mi se tot afișa un mesaj tip spam pe google cu un 'virus', care ma amenința ca dacă nu trimit nu știu ce mesaj (care desigur îmi lua bani) îmi va bloca accesul la internet. Am găsit aplicația prin telefon cu greu (deoarece în meniu nu o mai găseam), și am dezinstalat-o. De atunci nu am mai primit acele mesaje, dar în schimb când pornesc datele mobile, ele apar ca 4G, dar nu merge nimic, ca și cum nu as avea nici o conexiune la internet. Deloc. Date mobile și minute am, nu-i asta problema. Ce as putea face sa rezolv?

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| LikeForMe123 explică:

Dau Fundă!

| Bizon95 a răspuns:

Nu am auzit de asa ceva
dar, de virusi am mai auzit
asa ca pune avast cu monitorizare permanenta si da-i scan din el
apoi malwarebytes fara monitorizare permanenta si da-i scan din el
apoi virus total si da-i scan

dupa care verifica setarile APN de 4g
si eventual da-i un reset la partea de networking

daca nimic nu merge, da-i reset la tot telefonul!

| LikeForMe123 explică (pentru Bizon95):

Vreau sa știu cum ii dau reset la partea de networking? Am un Huawei Mate 20 Lite