| SpriTe851G a întrebat:

Salut.Am bagat de curand internet de la DIGI.Si daca intru intr-un Match de Competitive pe Counter Strike Global Offensive,pe la jumatatea meciului imi creste ping-ul,iar daca dau restart la router si reintru in meci, merge foarte bine...Mentionez ca este prin fibra optica.Eu ma gandeam ca este din cauza router-ului.Voi ce parere aveti?

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Joci competitive, tragi cablu de lan. Prin wifi cum se conecteaza cineva, cum iti pica cand e lumea mai faina.

| PainTech a răspuns:

Conexiune wireless e mai instabilă. Folosește cablu.

| SpriTe851G explică (pentru Wr3nch):

Da,doar ca am wireless-ul la etaj, iar eu joc de la parter.Nu prea am cum sa trag cablu momentan.