| S1mplu a întrebat:

Salut,am configuratia urmatoare la pc

Placa video : Sapphire HD 4650 1024 mb
Rami : 1 GB
Procesor : AMD 3300+
2 GHz
Win 7 ultimate.

Problema mea este urmatoarea :

De fiecare data cand incerc sa instalez windows xp, totul bine pana instalez toate updateurile + sp3 toate la timp,totul merge foarte bine,dar cand incerc sa ma uit la orice videoclip online,indiferent daca este pe youtube sau trilulilu sau alte site-uri cu video, imi da ecran albastru, nu stiu de ce.

Am avut o placa video nVIDIA geforce 6600 de 256 si parca mergea mai bine ca aceasta palca video, voi ce credeti ca are?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

S-ar putea sa fie mai multe. ai sters tot HDD-ul cand ai instalat Windowsul? S-ar putea sa ai CD-ul cu Windowsul zgaraiat. S-ar putea sa fie o piesa care s-a defectat (placa video, memoriile sau HDD-ul) S-ar putea sa ai un virus. Nu se poate rezolva pe net.

1 răspuns:
| S1mplu explică:

Am rezolvat problema.

Eu am o placa de baza de la AMD = k8upgrade-nf3.

Nu am un cd original cu driverele asa ca utilizat driver genius sa descarc drivere.

Dar asta era greseala pentru ca utilizand programul asta sa-mi descarce drivere incompatibile, facea ca youtubul si flashul sa imi dea bsod.

Asa ca am downloadat driverele pentru xp de pe k8upgrade-nf3 si acum merge windowsul meu original de xp sp2.

Mersii pentru toate sfaturile voastre.