| Tintar_Marius_1998 a întrebat:

Salut, am cumparat recent doua memorii ram hyperx fury blue 16GB, DDR3, 1866MHz, CL10, 1,5V, Kit 2x8GB Dual Chanel, pc-ul meu functioneaza pe ddr3, am avut o placuta ram de 4gb tot ddr3 dar 1600 frecventa, imi porneste ventilatorul si led-ul si dupa cateva minute mi se stinge, iar monitorul imi arata "No Signal" ce as puteas sa fac avand in vedere ca monitorul nu imi porneste?

2 răspunsuri:
| Vladut2000L a răspuns:

Ce placa de baza ai ce procesor ai ca poate nu merge pe placa ta de baza 1866 plus ca e ddr 4 si nu merge daca ai o placa de baza care sporat ddr 3 sa pui ddr 4 de aia nici nu merge.

| UnderVoltage a răspuns:

Incearca sa vazi daca cu o singura placuta porneste.
Cel mai probail una dintre ele este bulita, se poate sa fi venit asa de noua.