| jojokta1 a întrebat:

Am descarcat de curand un servar de metin gata facut si nu stiu cum sal configurez la IP sad! Ma poate ajuta cineva? big grin

1 răspuns:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Trebuie sa ai un calculator care necesita minimul de system pentru a face un server de Metin2.
2 Trebuie sa ai programele necesare pentru a face un server de metin2.
3 Trebuie sa ai un Ip static daca vrei sa faci pe Ip (poti si cu Ip dinamic dar trebuie sa mai faci alte modificari pentru a-l face static).
4 Trebuie sa vezi daca servarul este.vdi (ca sa mearga pe calculatorul tau) daca este. targz (merge doar la host).

5 Iti dau un tutorial cum il faci pe Ip ca sa nu scrii aicea pana maine dimineata.
Iti dau linkul:
http://played.to/xxvywzkyqwe1

6 Mult Succes cu servarul.

PS:Editarea la Ip se face prin 2 lucruri.
1 Masina virtuala (Virtualbox sau Virtualpc2007).
2 Prin Navicat.