| anonim_4396 a întrebat:

Am dus calculatorul la cineva sa imi bage windowsul si acum nu pot sa ma joc nimic.Cand intru in meci in cs go ma scoate din joc exact cand sa imi aleg echipa.Cand vreau sa intru in multi thef auto(un fel de gta samp) imi apare : The program can't start because api-m.s-win-crt-runtime-l1-1-0.dll is missing from your computer. Ce as putea sa fac? Am citit de google ca trebuie sa dezinstalez C++ si sa il bag din nou, versiunea 2015

1 răspuns:
| Tudy000 a răspuns:

Cam toate jocurile noi au la ele in folder un folder numit support sau commonredist, eh la fiecare joc trebuie instalate chestiile din folder chiar daca la fiecare jos apare DX trebuie sa faci update ca ala se updateaza constant, iar pentru c++ mergi la Microsoft pe site si iei de la 2008 in sus parca pana la cat este si le instalezi