| Dobrotă_Ovy_1996 a întrebat:

Am Gta 5 si ma joc pe un laptop cu toate specificatiile necesare dar cand intru in joc imi merge bine 20minute si dupa apar drop frame-uri tot mai mari. Daca pun pe grafica low e exact acelasi lucru.Ce sa fac?

3 răspunsuri:
| AnoNymOuSS11 a răspuns:

Probabil o piesa stricata la laptop, nu ai ce face, doar sa schimbi laptop-ul

| AlYouNeedToKnow a răspuns:

Pai specificatiile acelea nu sunt puse exact cum trebuie. De ex daca in joc ruleaza minim pe in Gtx 1070, nu inseamna ca ruleaza bine, inseamna ca este uzabil pe acel setup. Incearca sa-ti reinstalezi windowsul, sa pui laptopul undeva mai racoare pentru ca e posibil sa ti se fi incins procesorul.

| razvan1558 a răspuns:

Problema este memoria ram. sunt 2 variante
-ai programe care ruleaza pe fundal si mananca multa memorie ram
-ai prea putina memorie ram ai nevoie de MINIM 8 gb ram!