| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de ajutor la o problema: in GTA SA, la ambulante, luminile de sus nu se aprind. Ei bine, am gasit pe internet un.dff (http://www.fileshare.ro/e31841705) pentru ambulanta care face sa se aprinda si acele lumini. Problema este ca acel.dff este mai mult pentru ELM (mie mi se pare de-a dreptul enervant acel mod), deci daca lovesc ambele faruri din fata se sting si luminile de sus. Am incercat sa modific materialul luminilor de sus, sa nu mai coincida cu farurile din fata, ci cu cele de pe spate, care nu se sting daca le lovezc, cu ZModeler. Problema este ca nu am reusit, m-am uitat sa tutoriale, dar toti se misca repede iar cu incetinitorul se vede aiurea. Deci eu vreau sa fie inlocuite luminile de sus din acel.dff, adica sa nu mai coincida cu cele din fata, ci cu cele din spate; sau din.dff-ul original al ambulantei, luminile de sus sa fie legate la farurile din spate. Aceept ca raspuns corect si cine imi pune un link cu ce doresc, si cine imi explica ce sa fac.
Multumesc mult pentru cine ma ajuta, bineinteles, nu va lipsi nici funda!

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Cătălin11 a răspuns (pentru cosminace):

Eu nu folosesc GTA SA pentru single palyer, ci pentru SA-MP, iar cum eu joc pe un server RPG, nu ma risc sa iau alt GTA de pe net, sa aiba ceva in el si sa iau ban. Si in plus, pentru cei care se pricep la modificari ale fisierelor dff, nu cred ca ar dura mult sa editeze sau sa explice.