| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de un deck bun clash royale pentru a ajunge in arena 8. sunt arena 7
Va rog frumos

2 răspunsuri:
| Dcide5 a răspuns:

In primul rand, In clash royale ai nevoie de carti de lv mare sa ajungi la arene mai mari. Iti dau 1 deck, dar ataca cum iti zic eu!

Elite barbarians
Valkirye
Fire spirits
Archeri / ice wizard / electro wizard
Zap
Arrows / the log / fireball
Skeleton army
Minioni ( din aia de 3 elixir)

Asa, deci in pushul tau trebuie sa folosesti doar 3 carti, iar restul raman in defense.

Pornesti de la 10 elixir
Pui valkirye in fata, in stanga turnului, apoi astepti pana se face 8 elixir din 6, pui elite barbarians in spatele valkiryei in asa fel in care sa o inpinga, facandu-i imuni la skeleton army.
Pui fire spirits in spate sa te protejeze de minion sau minion horde.

Asa poti ajunge la arena 8 usor, la fel cum am facut si eu.

| DenisPasare5 a răspuns:

Musketeer
Baby Dragon
Balloon
Hog Rider
Skeleton Army
Valkyrie
Arrows
Rage
Eu cu acest deck castig in arena 7 3/4 meciuri, ti-l recomand!