| BlackBlood29 a întrebat:

Salut,am o intrebare:
Daca vreau sa cumpar o placa video mai buna carr DDR e mai bun? DDR2 SAU DDR5 adica daca aia ddr5 are 512mb si aia ddr2 are 2 gb care e mai buna? dati-mi mai multe informatii despre memorii ram, procesoare, placa de baza placi video etc vreau sa stiu si eu. Funda va roog.Scuzati categoria

5 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Frecventa memoriei video influenteaza foarte mult performata placii video, si este mult mai importanta decat cantitatea memoriei. In cazul tau, placa video GDDR2 are o frecventa mai mica decat cea GDDR5. Deci eu recomand placa video GDDR5.

| fanstefan a răspuns:

Cumpara un ddr de 4 gb cu cam 300 lei si o sa fii foarte multumit

| BlackBlood29 explică (pentru JustCosmin):

Asa,si vreau mai multe informatii daca mi-as cumpara un procesor, rami sau ce mei e in pc ca sa stiu si eu.Dau Funda promit

| JustCosmin a răspuns (pentru BlackBlood29):

Spune-mi un buget in care te incadrezi sa stiu sa-ti recomand ceva bun. Daca ai pomenit de placa video, banuiesc ca o sa vrei PC-ul pentru jocuri.

| BlackBlood29 explică (pentru JustCosmin):

Pai inca nu am un biged dar as vrea sa stiu pentru ca o sa imi cumpar componente si de aia vreau.